Сказ тварин та африканська чума: у Донецькій області ситуація залишається напруженою

Здоровье | 17:14, 31.10.2019
 Поделиться

Поделиться в

Вчора, 30 жовтня, в ДонОДА відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

На заході були присутні заступник голови облдержадміністрації Вадим Філашкін та перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Донецькій області Володимир Кирилюк.

Заступник голови облдержадміністрації Вадим Філашкін зазначив, що епізоотична ситуація в Україні зі сказу тварин у 2019 році залишається напруженою, але контрольованою. Реєструються випадки заходу диких хижаків до зон мешкання людей та нападів на домашніх тварин.

У 2017 році зареєстровано 73 випадки спалаху сказу тварин, з яких 14 випадків — із дикими тваринами; у 2018 році зареєстровано 55 випадків ( з них 13 — із дикими). У 2019 році було 29 випадків, в т. ч. 5 – у диких тварин.

За словами Володимира Кирилюка, у Донецькій області  дику фауну імунізують від сказу. У поточному році хворіють переважно домашні тварини (73%). Дикі м’ясоїдні тварини (лиси, вовки, єнотовидні собаки) складають 17%. Водночас джерелом інфекції залишаються хижаки.

Напруженою також залишається ситуація з африканської чуми свиней: у 2019 році зареєстровано 5 осередків епізоотії (4 – серед домашніх тварин), проти 12 спалахів у 2018 році.

Донецька обласна державна адміністрація

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: