Слов’янськ – ключова ціль РФ на Донбасі: ситуація на фронті та атаки дронів

Війна | 12:54, 28.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Російські війська намагаються розвивати літній наступ у напрямку Слов’янська, який залишається однією з головних стратегічних цілей Кремля на Донбасі. Попри те, що Генштаб ЗСУ ще не називає цей напрямок «найгарячішим», українські військові відзначають складність ситуації.

Від початку повномасштабного вторгнення російський лідер Володимир Путін заявляв про «повне звільнення Донбасу» як мету так званої «СВО». Оскільки за роки бойових дій цього не вдалося досягти військовим шляхом, Москва також чинила тиск через дипломатичні канали, вимагаючи від України виведення військ з Донецької та Луганської областей. Про поточну ситуацію йдеться у матеріалі «Суспільне новини».

За даними аналітичного проєкту DeepState, російські війська продовжують просування зі сходу через села. Ситуацію на окремих ділянках української оборони ускладнює нестача особового складу. Протягом травневого перемир’я аналітики зафіксували просування окупантів поблизу Діброви та Закітного. Нині найактивніші бої тривають біля Різниківки та Калеників, де росіяни прагнуть закріпитися для подальшого тиску на Слов’янськ.

Журналісти Суспільного кілька тижнів працювали з підрозділами 30-ї окремої механізованої бригади у складі 11-го армійського корпусу Сухопутних військ, що обороняють Слов’янський та Краматорський напрямки. Військові відзначають, що основними проблемами є логістика, постійні «просочування» російських малих груп, а також безперервні атаки дронами й авіабомбами.

Слов’янськ є частиною так званого «поясу фортець» — системи ключових міст Донеччини, до якої входять також Краматорськ, Костянтинівка та Дружківка. Ці міста мають для Росії не лише стратегічне, а й символічне значення. Їх захоплення Кремль може використати як привід для заяви про «досягнення цілей СВО».

«Це велика система логістичних шляхів: Словʼянськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка. У них спільні шляхи забезпечення та спільний рельєф. Росіяни так само бачать це як єдину ціль»

— пояснює командир батальйону безпілотних систем «Сапсани» 30-ї ОМБр Михайло Трач. За його словами, російська армія намагається наблизитися до Слов’янська, щоб ізолювати українські сили, перерізати логістику та в перспективі атакувати місто з двох флангів. Проте поки що суттєвих успіхів на цьому напрямку окупанти не мають.

Війна дронів

На околицях Слов’янська бойове чергування несе підрозділ ударних дронів батальйону «Сапсани». Екіпаж із чотирьох бійців запускає безпілотники на 50–60 кілометрів углиб російських позицій. Командир розрахунку з позивним «Міягі» розповів, що з цими дронами працюють близько пів року.

«Швидкий, простий і зрозумілий у використанні. Ніяких космічних технологій — зібрали й полетіли»

— зазначив він. Основними цілями є російські укриття, фортифікації, логістика, артилерія та точки запуску ворожих БпЛА.

Військові наголошують, що характер війни за останні роки кардинально змінився. Якщо у 2022 році так звана «кіл-зона» становила кілька кілометрів, то зараз вона може сягати 50.

«Гармати нікуди не зникли з фронту. Російська артилерія продовжує працювати, і ударні дрони — один із небагатьох ефективних засобів її знищення»

— пояснює «Міягі».

Слов’янськ під постійними ударами

Росіяни постійно намагаються просочуватися малими групами з різних напрямків та ближніх сіл. Сам Слов’янськ регулярно опиняється під ударами КАБів та ФАБів.

«Для Словʼянська й Краматорська настали важкі часи. Їх постійно кошмарять авіацією. КАБи прилітають навіть по центру міста. Мабуть, мета — залякати цивільне населення й зрівняти ці міста із землею, як вони зробили з Бахмутом і Соледаром»

— говорить «Міягі».

Попри складну ситуацію, українські військові продовжують утримувати оборону та адаптуватися до нових умов війни, використовуючи ударні дрони, аеророзвідку та нові логістичні рішення для стримування російського наступу на підступах до міста.

Атака дронів 28 травня

Вранці 28 травня російські безпілотники «Герань-2» двічі атакували спортивний клуб у центрі Слов’янська. Внаслідок ударів пошкоджено будівлю спорткомплексу та дві сусідні багатоповерхівки. За даними міського голови Вадима Ляха, жертв серед мирного населення немає. Рятувальники та інші служби працювали на місці, фіксуючи руйнування та уточнюючи масштаби збитків.

Слов'янськ – ключова ціль РФ на Донбасі: ситуація на фронті та атаки дронів

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: