Служба у справах дітей виконавчого комітету Миколаївської міської ради вітає з Днем захисту дітей

Общество | 11:57, 1.06.2020
 Поделиться

Поделиться в

Щороку 1 червня в Україні та ще в понад 60 країнах відзначають Міжнародний день захисту дітей.

У багатьох це свято асоціюється з початком літніх канікул, морозивом і веселощами, однак ця дата має не тільки розважальний підтекст. День захисту дітей офіційно був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Саме тоді у Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було ухвалено рішення заснувати міжнародний День захисту дітей.

Це було зумовлено тим, що після Другої світової війни багато неповнолітніх по всьому світу залишилися сиротами, без даху над головою, їжі і з різними захворюваннями. Уперше День захисту дітей відзначався у 1950 році в 51 країні світу. А вже в 1989 році ООН представила Конвенцію з прав дитини. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.

У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому.

У день захисту дітей у багатьох країнах відбуваються мітинги, автопробіги і молебні проти абортів. 1 червня також масово збирають гроші на лікування онкохворих дітей. Цього дня світова спільнота закликає зупинити домашнє насильство, проводить освітні кампанії для дітей з інформацією про те, куди вони можуть звернутися у разі утиску їхніх прав.

Сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв’язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої держави. У Генеральній прокуратурі України повідомляють, що постійно тримають на контролі ситуацію щодо захисту прав і свобод дітей. Так, у Донецькій, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській та Харківській областях із січня 2019 року розпочали реалізацію пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у скоєнні злочину». Зараз кожного третього підлітка, який вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, залучають до процедур примирення з потерпілими.

Потрібно пам’ятати, що День захисту дітей — це не просто веселе свято для самих діток, а й нагадування дорослим про необхідність захищати права дитини, щоб діти росли здоровими і щасливими, вчилися і займалися улюбленою справою, стали хорошими батьками і громадянами своєї країни. Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.

 

Служба у справах дітей виконавчого комітету Миколаївської міської ради бажає миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні!

Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей!

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: