Ціни на газ для населення України залишаються без змін – прем’єр

Общество | 17:30, 30.04.2022
 Поделиться

Поделиться в

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо збереження цін на газ для населення на нинішньому рівні, а також пільг для важливих для обороноздатності підприємств, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Сьогодні ухвалюємо рішення про те, що ціни на газ для людей залишаться без змін. Жодного підвищення. 8 грн/куб. м, як і було», — сказав Шмигаль на засіданні уряду в п’ятницю.

Він також зазначив, що пільгова ціна діятиме для підприємств, які виконують життєво важливі функції для забезпечення обороноздатності України.

Як повідомлялося, режим спеціальних зобов’язань на ринку газу для населення було скасовано влітку 2020 року. Водночас узимку 2021 року в умовах різкого зростання цін уряд тимчасово запровадив обмеження ціни газу для населення до 6,99 грн/куб. м, але з 1 квітня відмовився від нього.

Крім того, з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року діють обов’язкові річні пропозиції постачальників для населення, які вони не мають права підвищувати протягом усього періоду, але можуть знижувати. До 1 травня 2022 року річна пропозиція, зокрема, НАК «Нафтогаз» для населення становить 7,96 грн/куб. м (із ПДВ, без вартості транспортування), компанії «ЙЕ Енергія» Дмитра Фірташа та майже 20 постачальників, що працюють під брендом «Твій Газзбут», — 7,99 грн/куб. м (із ПДВ). За даними на лютий 2022 року, річні пропозиції декількох десятків постачальників, що працюють на ринку, варіювалися в межах від 7,7 грн/куб. м до 11,99 грн/куб. м.

ГК «Нафтогаз Трейдинг» із початку опалювального сезону постачає підприємствам ТКЕ газ для обігріву населення за фіксованою ціною 7 420 грн/тис. куб. м та бюджетних установ – по 16 390 грн/тис. куб. м.

 

https://interfax.com.ua/news/economic/828325.html

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: