У Миколаївці відбулася методична нарада «Науково-методичне забезпечення реалізації особистісно зорієнтованої моделі трудового навчання»
Поділитися в
Копіювати посилання

14 листопада у стінах Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №7 Донецької обласної ради відбулася методична нарада «Науково-методичне забезпечення реалізації особистісно зорієнтованої моделі трудового навчання» для заступників з НВР, керівників методичних об’єднань вчителів трудового навчання спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів Донецької області.
Це засідання стало фінальним у роботі Творчої майстерні вчителів трудового навчання, що мала за мету розкриття напрямків діяльності вчителів трудового навчання щодо реалізації завдання формування життєздатної особистості; теоретичне осмислення, використання на практиці та популяризація позитивного досвіду вчителів шкіл-інтернатів області. Мотивом для співробітництва методистів і педагогів області стала нагальна необхідність перегляду і оновлення змісту й методичного супроводу професійно-трудового навчання у спеціальній школі-інтернаті, які б відповідали критеріям сучасного уроку і вимогам сьогодення.
Протягом двох років учасники Творчої майстерні аналізували роботу МО вчителів трудового навчання, ділились досвідом впровадження інноваційних технологій у процес професійно-трудового навчання та планували роботу вчителів технологій за оновленою програмою і авторською програмою «Художнє різьблення по дереву». На останньому засіданні педагоги ділилися досвідом щодо використання елементів інтегрованого навчання під час уроків праці, яке має посилити міжпредметний зв’язок у спеціальній школі й продемонструвати дітям необхідність знань з різних наук у практичній і професійній діяльності.
Завідувач науково-методичного центру спеціальної та інклюзивної освіти ДОІППО Лопухіна Т.В., підсумовуючи роботу ТМ, звітувала про вихід методичних рекомендацій «Сучасний урок зі столярної справи», участь у створенні яких приймали педагоги обласних шкіл-інтернатів, і наголосила на необхідності подальшої співпраці.
Проблеми дітей з особливими освітніми потребами і питання надання спеціальної допомоги таким дітям довгий час залишаються актуальними, і держава намагається вирішити їх через адаптацію і інтеграцію таких дітей в суспільство. Підготовка вихованців спеціальних шкіл-інтернатів до самостійного життя – процес складний і довготривалий, але саме це завдання спеціальних навчальних закладів залишається пріоритетним.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: