Українські вчителі та вихователі зможуть працювати з-за кордону

Образование | 10:59, 30.04.2022
 Поделиться

Поделиться в

Вчителі та вихователі зможуть працювати з дітьми з-за кордону. Це підтвердили Заступниця Голови ВР Олена Кондратюк та освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

26 квітня Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою працівники держустанов не повинні працювати з-за кордону або можуть це робити, оформивши відрядження.

У соцмережах та деяких ЗМІ шириться інформація, що вони нібито зобов’язані негайно повернутися в Україну, відповідно до ухваленої КМУ Постанови «Деякі питання організації роботи працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки на період воєнного стану».

Це не відповідає дійсності, — пояснила на своїй Facebook-сторінці заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

Як пояснив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, «заклад освіти комунальної форми власності не є суб’єктом господарювання державного сектору економіки. Дистанційно працювати вчителю із-за кордону можна, для цього не потрібно відрядження».

«Для уникнення непорозумінь, прошу Кабінет Міністрів України невідкладно надати детальні роз’яснення щодо того, кого саме стосується згадана Постанова від 26 квітня 2022 р. № 481 та якими є механізми її реалізації», — написала Олена Кондратюк.

Крім цього, омбудсмен закликав директорів навчальних закладів перестати вимагати повернення вчителів, більшість із яких – це жінки з дітьми.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: