У Миколаївській громаді підпалювати залишки сухої рослинності заборонено!!!

Общество | 14:12, 30.03.2020
 Поделиться

Поделиться в

Миколаївська міська об’єднана територіально громада попереджує про неприпустимість підпалів сухої трави.

Весняні підпали часто призводять до загоряння споруд та будівель у сільській місцевості, вогонь може пошкодити газопроводи та призвести до загоряння автозаправних станцій. Окрім того, підпали трави можуть спричинити лісову пожежу.

Завдяки теплій та вітряній погоді вогонь може швидко поширюватися на велику територію, а його гасіння вимагає залучення великої кількості сил та коштів. Наголошуємо, що спалювання минулорічної трави не несе ніякої господарської чи екологічної користі, натомість заподіює великої шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю людей. Дим палаючих полів забруднює повітря населених пунктів і є небезпечним для людей із легеневими захворюваннями. Окрім того, дим є токсичним.

При спалюванні трави вздовж автомобільних доріг у повітря потрапляють солі важких металів, а в сільській місцевості у вогні згорають залишки добрив та ядохімікатів, утворюючи летючі токсичні органічні та неорганічні сполуки. Пожежі є одним із головних джерел вибросів вуглекислого газу в атмосферне повітря, пов’язаних із господарською діяльністю людини. Також дим від пожеж поблизу автомобільних доріг може значно ускладнювати видимість для водіїв та стати причиною ДТП.

Підпали полів тягнуть за собою загибель практично всіх тварин, що мешкають в сухій траві та на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, земноводні), винищуються гнізда мисливських та рідкісних птахів. Трав’яні пожежі призводять до значного зниження родючості ґрунтів.

Нагадуємо, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачається адміністративне покарання, згідно статті 77-1 “Самовільне випалювання рослинності або її залишків” Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів громадян.

Одночасно з тим, дії по самовільному випалюванню рослинності можуть порушувати статтю 245 Кримінального кодексу України “Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу”.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: