Відділ соцзахисту Миколаївки пояснює, хто з учасників АТО та їх сімей має право отримати грошову компенсацію на придбання житла

Общество | 11:25, 30.04.2019
 Поделиться

Поделиться в

Відділ соціального захисту Миколаївської міської ради інформуєпро те, що деякі категорії осіб,  які брали участь в Революції Гідності, а також членів їх сімей та сімей загиблих (померлих) учасників , мають право на отримання грошової компенсації на отримання житла.

ХТО МАЄ ПРАВО ОТРИМАТИ ВИПЛАТУ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ НА ПРИДБАННЯ ЖИТЛА?

Cім’ї осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності.

Члени сімей осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, виявлені під час Революції Гідності.

Учасники Революції Гідності, які стали особами з інвалідністю (I — II групи) внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.

ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ НЕОБХІДНО:

 • перебувати на квартирному обліку (дана вимога не поширюється на малолітніх та неповнолітніх дітей, які є членами сім’ї загиблого (померлого)

ЯК СТАТИ НА КВАРТИРНИЙ ОБЛІК?

Постанова Ради Міністрів Української РСР і Української республіканської ради професійних спілок №470 від 11 грудня 1984 року.

 1. Звернутись до виконавчого комітету районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради за місцем проживання.
 2. Разом із заявою, зразок якої нададуть у виконавчому комітеті подати до пакет необхідних документів до відділу, що здійснює зарахування на квартирний облік.
 3. Рішення щодо взяття на квартирний облік повинно бути винесене у місячний строк з дня подання всіх документів

Грошова компенсація надається у порядку черговості постановки на квартирний облік.

ЩО МОЖНА ПРИДБАТИ ЗА ВИДІЛЕНІ КОШТИ?

 1. Квартиру
 2. Будинок (із земельною ділянкою). Прийняте в експлуатацію нове житло від забудовника (на первинному ринку) *Якщо Ви купуєте приватний будинок, компенсація може надаватись і на придбання земельної ділянки, на якій розміщується будинок

МОЖНА ПРИДБАТИ ЖИТЛО ЯКЕ:

 • перебуває у власності інших осіб (на вторинному ринку);
 • прийняте в експлуатацію нове житло від забудовника (на первинному ринку);
 • інвестувати кошти в об’єкти житлового будівництва.

ЯК ОТРИМАТИ ГРОШОВУ КОМПЕНСАЦІЮ?

 1. Подати заяву про призначення грошової компенсації до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку.

До заяви необхідно додати:

 • копію паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу
 • копія посвідчення члена сім’ї загиблого/ особи з інвалідністю внаслідок війни
 • письмову згоду повнолітніх членів сім’ї щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації
 • документи, що підтверджують родинні стосунки заявника та членів його сім’ї із загиблим (померлим), особи з інвалідністю з членами його сім’ї, які разом з ним перебувають на квартирному обліку

Органом соціального захисту населення самостійно до заяви додаються:

 • копія переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), затвердженого МОЗ, до якого включено отримувача грошової компенсації
 • копія списку осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р.

 

 1. З дня прийняття заяви із усіма необхідними документами орган соцзахисту протягом 5 робочих днів обстежує матеріально-побутові умови, про що складає відповідний акт.

 

 1. Після складання акту орган соцзахисту протягом 3 робочих днів вносить подання на виплату грошової компенсації до спеціальної комісії при міській або районній/районній у місті раді.

 

 1. Комісія протягом 5 робочих днів приймає рішення щодо надання згоди або відмови в призначенні грошової компенсації.

 

 1. Протягом 3 робочих днів з моменту прийняття рішення, комісія надсилає копію рішення заявнику із зазначенням суму належної грошової компенсації.

 

 1. З копією рішення про призначення грошової компенсації Ви звертаєтесь до відділення «Ощадбанку» для відкриття спеціального рахунку, на який згодом будуть перераховані кошти. Після відкриття рахунку, подаєте копію договору про відкриття спеціального рахунка до органу соцзахисту.

 

 1. Орган соцзахисту перераховує на рахунок грошову компенсацію, про що повідомляє Вас протягом 3 робочих днів з дня переказу коштів.

 

 1. Ви самостійно обираєте житло, яке бажаєте придбати та укладаєте договір купівлі-продажу житла (інвестиційний договір, договір купівлі-продажу майнових прав, договір про пайову участь). Один із примірників договору подаєте до органу соцзахисту
 • Обране Вами житло може знаходитись у будь-якому населеному пункті України. Якщо вартість житла за договором купівлі-продажу житла більша ніж надана Вам грошова компенсація, Ви повинні самостійно докласти на спеціальний рахунок суму, якої не вистачає. Це можуть бути Ваші особисті кошти, кошти місцевого бюджету, благодійні надходження від юридичних і фізичних осіб, або ж кошти отримані з інших джерел, не заборонених законодавством. Придбати житло необхідно протягом 1 року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок, інакше банк автоматично поверне невитрачені кошти державі. Якщо обране житло коштувало менше ніж надана Вам компенсація – залишки коштів також повертаються.

 

 1. Орган соцзахисту населення протягом 5 робочих днів після отримання примірника договору надає письмову згоду на перерахування коштів із спеціального рахунка продавцю.
 • Кошти можуть бути витрачені також на сплату послуг, пов’язаних з купівлею, оформленням права власності на житло та сплату, передбачених законом, податків і зборів.

 

 1. Після отримання згоди Ви подаєте заяву про переказ коштів на придбання житла до «Ощадбанку».
 • До заяви додаєте платіжне доручення щодо переказу коштів на оплату за договором та письмову згоду органу соцзахисту.

 

 1. «Ощадбанк» переказує кошти на рахунок будівельника/продавця житла.
 • Банк має право переказувати лише у повному обсязі суму, визначену в договорі, і не має права переказувати суму частинами, крім витрат, пов’язаних із купівлею, оформленням права власності на житло та сплатою передбачених законом податків і зборів.

 

 1. Протягом 30 днів з дати закінчення строку дії відповідного договору необхідно оформити право власності на житло і подати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно до органу соціального захисту.
 • У випадку неподання такого витягу орган соціального захисту населення має право вимагати повернення коштів

РОЗМІР ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ЗА ФОРМУЛОЮ:

ГК = (13,65 × Nс + 35,22 + (10 × Nп)) × Bг × Км + ПЗ

Де

 Nс — кількість членів сім’ї загиблого (померлого) за однією категорією або кількість членів сім’ї особи з інвалідністю, на яких розраховується грошова компенсація;

 Nп — кількість членів сім’ї заявника, які є особами з інвалідністю або дітьми з інвалідністю і на яких розраховується грошова компенсація з урахуванням додаткових 10 м2 жилої площі на кожного (у тому числі на заявника);

Вг — опосередкована вартість (гривень) 1 м2 загальної площі житла для населеного пункту, в якому заявник перебуває на обліку як особа, що потребує поліпшення житлових умов на день звернення за грошовою компенсацією (Показники граничної вартості змінюються кожного кварталу згідно з наказом Мінрегіонбуду);

Км — коефіцієнт збільшення опосередкованої вартості 1 м2 загальної площі житла:

 1. для м. Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова коефіцієнт становить 1,75;
 2. для міст — обласних центрів, а також міст обласного значення з населенням понад 300 тис. чоловік — 1,5;
 3. для міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. — у 1,25 ПЗ — витрати на реєстрацію права власності на житло і сплату інших потрібних податків і зборів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: