Які стоматологічні послуги безоплатно можуть отримати мешканці Краматорська

Краматорськ | 10:31, 27.04.2023
 Поделиться

Поделиться в

57e2585baee7ca343e7120e1e8a9b75f
В межах Програми медичних гарантій у 2023 році в Україні можна отримати безоплатно невідкладну стоматологічну допомогу. Для дітей безоплатна і невідкладна, і планова стоматологія, нагадує Національна служба здоров’я.

Стоматологічну допомогу за договором з НСЗУ надають 599 медзакладів. З початку року за надані стоматологічні послуги НСЗУ виплатила 168,7 млн грн.

Невідкладна, або ургентна стоматологічна допомога — це усунення гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Наприклад, пульпіт, перелом зуба тощо.

Планова — це проблеми, які не загрожують життю безпосередньо, але потребують медичного втручання. Наприклад, лікування карієсу, чистка зубного каменя тощо.

Зверніть увагу, що планова стоматологічна допомога для дорослих платна, так як вона не покривається Програмою медгарантій. Оплата за послугу здійснюється офіційно у касу закладу за тарифом, який встановлює власник медзакладу.
 
До переліку безоплатних стоматологічних послуг входять такі:
  • Первинний огляд та оцінка стану стоматологічного здоров’я дорослих та дітей;
  • Ургентна та планова допомога дітям до 18 років з необхідними супутніми інструментальними дослідженнями (такими як внутрішньоротова рентгенографія, позаротова рентгенографія, що проводяться у закладі) та своєчасним знеболенням на всіх етапах діагностики та лікування;
  • Ургентна допомога дорослим зі своєчасним знеболенням;
  • Хірургічні втручання під час надання ургентної стоматологічної допомоги дорослим та дітям;
  • Обовʼязкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років.
Щоб дізнатись адреси та контакти найближчих закладів, що уклали договір з Національною службою здоровʼя України на надання стоматологічної допомоги, телефонуйте в контакт-центр НСЗУ 16-77.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: