Вчора у Центрі культури і довкілля презентували театральну виставу в рамках проекту «The future of Europe».

Учасники проекту створили виставу про підлітків для підлітків, яку покажуть в 20 містах України та на двох міжнародних фестивалях. Вистава «Майбутнє Європи» складається з 15 історій підлітків, чиє дитинство пройшло на Донбасі.

На концерті були присутні школярі та жителі Слов’янська, всього виставу подивилося близько 300 людей.

Кожен з акторів вистави розповідав історію свого життя, яка його турбувала. Відкривали проблеми замкнутості людей, невміння відповідно реагувати на деякі речі, проблеми дискримінації людей, які відрізняються від інших.

Діти-учасники проекту намагаються відкрити світові очі на те, що відбувається, показати, що всі люди рівні та вможуть бути вільними, мають право висловлювати власні думки, не лякаючись засудження зі сторони інших. На сцені розповідали, що таке війна, як страшно було, коли у їх містах стріляли, і до чого це все привело.

Команда побувала вже у 13 містах України та на цьому не збирається зупинятися.

Побувала молодь вже й у Німеччині, де розповідала про те, чим відрізняється німецький менталітет від українського, наскільки у людей відрізняється бачення життя і свободи.

Розмова на сцені йшла відкрито і щиро. «Натовп любить просте та зрозуміле», — говорили у залі. Тому актори зі сцени і говорили з нами простою мовою зрозумілою для підлітків.