Що таке «підходяща робота» для безробітних під час війни та як отримати грошову допомогу

Работа | 18:17, 11.05.2022
 Поделиться

Поделиться в

Підходяща робота для безробітних під час військового стану

Відповідно до нових змін у сфері зайнятості в умовах воєнного стану та протягом 180 календарних днів після його припинення підходящою роботою вважається та, яка:

 • відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, а також набутому за період своєї трудової діяльності досвіду роботи–при цьому дана норма дієпротягом 30 календарних днів з дня надання статусу зареєстрованого безробітного;
 • відповідає рівню заробітної плати залежно від тривалості безробіття – при підборі підходящої роботи враховується заробітна плата у розмірі не нижче ніж на останньому місці роботи. Норма поширюється на безробітних осіб, які перебувають у статусі протягом 30 календарних днів з дня його надання;
 • не нижче розміру мінімальної заробітної плати для роботи на умовах повного робочого часу (дня) та/або не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці – для осіб, які перебувають у статусі безробітного понад 30 календарних днів, в т.ч. для осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу.
 • Де шукати роботу?

  Роботу можна знайти за допомогою чат-боту Донецької обласної служби зайнятості у месенджері Telegram https://bit.ly/2UnnJwh.

  Хто може отримувати допомогу по частковому безробіттю у військовий час?

  Допомога по частковому безробіттю надається центром зайнятості за зверненням роботодавця або фізичної особи-підприємця, який є застрахованою особою. При цьому допомога буде надаватися для тих, хто протягом останніх шести місяців, що передують місяцю зупинення або скорочення працевідносин, сплатив єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  Як повідомляється на сторінці Донецької ВА, наразі очікується ухвалення рішення КМУ про порядок надання допомоги по частковому безробіттю. Про прийняту Урядом постанову буде поінформовано додатково.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: