В Миколаївці можна отримати хірургічні послуги нового рівня + Фото

Медицина | 16:21, 27.11.2019
 Поделиться

Поделиться в

З метою удосконалення хірургічної допомоги населенню Миколаївської громади та Донецької області вцілому,  поліпшення її якості й забезпечення доступності, підвищення рівня  активної профілактики та своєчасного планового оздоровлення  хірургічних хворих некомерційне підприємство «Слов’янська центральна  районна лікарня» підписала договір про співробітництво з Донецьким національним університетом.

Відтепер лікарня є клінічною базою лікувальної, учбової і наукової роботи для кафедри хірургії, ендоскопії та реконструктивно-відновлювальної хірургії та кафедри загальної та дитячої хірургії.

Малоінвазивна хірургія, яка практикується на базі лікарні,  це альтернатива класичній операції. В основі даного методу — оперування через точкові проколи тканин або природні фізіологічні отвори людини.

Операції на внутрішніх органах проводять через невеликі отвори (05-15 см) на передній черевній стінці. Прокол здійснюється тонкою спеціальною трубкою — троакаром. Через ці отвори, зазвичай їх 3, в черевну порожнину вводять вуглекислий газ (для створення оперативного простору), відеокамеру (вона передає зображення на монітор) і інструменти, якими проводиться операція.

Малоінвазивна хірургія набагато безпечніше і дозволяє швидко відновити сили. Вона здійснюється в умовах денного стаціонару, немає необхідності профілактичного призначення антибіотиків, мінімум больових відчуттів в післяопераційному періоді, швидке відновлення працездатності, зниження післяопераційних ускладнень, зменшення кількості днів перебування в стаціонарі (1-3 доби), не потрібні перев’язки, проведення знеболення та інтенсивної терапії.

Таким методом можна вилікувати грижу, жовчнокам’яну хворобу, апендицит, захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки (в тому числі – ускладнення виразкової хвороби), гінекологію,  урологію, проктологію, щитовидну залозу, варикозну хворобу та ін.

Лапароскопічні операції проводить доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри загальної медицини і урології  Донецького медичного університету Полад Гюльмамедов із залученням інших спеціалістів.

У лікарні є сучасне обладнання, в тому числі:   лапароскопічна стійка, яка дозволяє виконувати найскладніші операції через крихітні проколи, не вдаючись до класичних розрізів,  хірургічні лампи та новий операційний стіл зроблені так, щоб пацієнту та хірургам під час операції було максимально комфортно,  новий наркозний апарат  робить наркоз менш шкідливим для організму та ін.

Директор Слов’янської ЦРЛ Олександр Біланов наголошує, що такі розширені види оперативних втручань в Донецькій області можливо провести лише тут. Ці медичні послуги надаються всім, не залежно від місця проживання. Наразі вже існує черга пацієнтів з Покровська, Добропілля, Костянтинівки та Краматорська. Котактні телефони за посиланням .

Олександр Біланов розповів, що для забезпечення повноцінної роботи кафедри, лікарнею було придбано обладнання на суму 300 тис.грн. (монітор та витратні матеріалі для оперування дорослих).

Але, щоб мати можливість надавати хірургічну допомогу маленьким пацієнтам, необхідно придбати додаткові інструменти на суму більш ніж 500 тис.грн.

Взагалі лікарня має низку проблемних питань, таких як:  заміна старих вікон,  на пластикові, ремонт у палатах, облаштування учбових кімнат для студентів медичного університету, капітальний ремонт 4-го поверху лікарні.

Персонал лікарні своїми силами та при підтримці Слов’янської ТЕС і міжнародних донорів поступово ремонтує палати. Завдяки гуманітарній допомозі отримано нові ліжка та спецодяг для персоналу. Також наразі  Районна рада розглядає питання виділення коштів у сумі 250 тис.грн. для заміни  вікон.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: