Чи потрібно платити за видалення апендикса?

Медицина | 14:23, 29.05.2022
 Поделиться

Поделиться в

Чи потрібно платити за видалення апендикса, пояснює у Фейсбуці Національна служба здоров’я України.
«Видалення апендикса — хірургічне втручання, яке виконується при запаленні апендиксу. Найросповсюджені види запалення, це гострий або хронічний апендицит.
Симптоми гострого апендицита це: втрата апетиту, різкий або ниючий біль у правому боці живота, блювання, здуття живота і навіть підвищення температури. При перших симптомах гострого апендициту варто викликати екстрену медичну допомогу (103). Адже найголовніше вчасно доставити пацієнта у лікарню та прооперувати апендикс, не допустивши його розриву.
Хронічний апендицит не має такий яскравих симптом, а частіше супроводжується болем у правому боці. Якщо пацієнт відчуває періодичні болі у животі, варто звернутися до свого сімейного лікаря, який огляне та за потреби направить на додаткові дослідження та до лікаря-спеціаліста. Якщо діагноз підтвердиться, то один із лікарів направить пацієнта на видалення апендиксу.
Адресу медичного закладу, де можна видалити апендикс, підкаже оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 (про його роботу ми писали тут: https://bit.ly/3LFPycn).
Чи потрібно платити за видалення апендиксу? Ні. Видалення апендикса, незважаючи на те, чи поступив пацієнт в лікарню по швидкій або за направленням лікаря — безоплатна послуга. Всі медичні заклади, які мають контракт з Національною службою здоров’я України на пакет “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” оперують безоплатно. Цей пакет входить в Програму медичних гарантій.
У безоплатний пакет хірургічної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:
🔸проведення хірургічної операції з анестезією;
🔸інструментальні та лабораторні обстеження;
🔸післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія;
🔸цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
🔸лікарські засоби з Нацпереліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
🔸харчування.
Повний перелік послуг опублікований за посиланням: https://bit.ly/3G0jPRv (10 Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах, файл “Специфікація”)».
Источник: https://vp.donetsk.ua/gorod-region/gorod/108471-chi-potribno-platiti-za-vidalennya-apendiksa

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: